X
X
sprzedaż produktów i usług z zakresu utrzymania maszyn Przejdź do strony
projektowanie elektroniki, mechaniki i oprogramowania dla przemysłu Przejdź do strony
kontraktowy, wyspecjalizowany montaż elektroniki i mechaniki Przejdź do strony

ZF TRW (wcześniej TRW Automotive) jest wiodącym producentem i dystrybutorem aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, systemów wspomagania kierowcy, jak i systemów automatyzacji jazdy dla wszystkich największych producentów pojazdów na świecie. Firma kładzie nacisk na ciągłe doskonalenie i poprawę jakości oferowanych produktów, stąd też w 2014 roku podjęto decyzję o ulepszeniu linii produkcyjnej elektrycznych układów wspomagania kierownicy dla pojazdów samochodowych. Do współpracy przy projekcie zaproszono firmę AMC TECH (wcześniej EC Systems AMC).

Badania przeprowadzone przez ZF TRW wspólnie z AMC TECH wykazały możliwość wykorzystania pomiaru wibracji do wykrywania usterek w przekładniach, w szczególności aby zapewnić odpowiednio niski poziom hałasu układu podczas pracy. Bazując na wynikach badań, w 2015 roku firma AMC TECH zaprojektowała i wdrożyła w ZF TRW system do automatycznego i ciągłego pomiaru drgań stanowiący element linii produkcyjnej. Celem monitorowania jest ocena stanu wyprodukowanych systemów wspomagania oraz ich kontrola pod kątem spełniania standardów produkcyjnych. Wdrożony w ZF TRW system rejestruje i zapisuje do bazy danych próbki sygnału w chwili obciążenia przekładni oraz w czasie rzeczywistym wylicza estymaty drganiowe na podstawie zebranych sygnałów w celu wykonania walidacji.

Transmisja wyników do systemu nadrzędnego odbywa się za pośrednictwem protokołu MODBUS TCP. Równolegle informacje zostają wyświetlane na lokalnym ekranie operatora. Całość zabudowana jest w szafie sterowniczej będącej częścią stanowiska pomiarowego do której podłączony jest monitor stacji operatora. Dzięki udoskonaleniu linii produkcyjnej znacząco wzrosła wykrywalność uszkodzonych egzemplarzy, przy jednoczesnym 60-krotnym obniżeniu czasu potrzebnego na kontrolę jakości.

„Firma AMC TECH wspiera ZF TRW w zakresie diagnostyki maszyn i urządzeń od wielu lat. Dostarczony system ciągłego pomiaru drgań do wykrywania usterek w przekładniach jest kolejnym i na pewno nie ostatnim udanym przykładem współpracy obu firm.” – mówi Artur Pałasz, Central Europe Talent Acquisition Manager w ZF TRW.

 

Home > Centrum prasowe > AMC TECH monitoruje przekładnie od ZF TRW