AMC TECH

na Demo Day w Codecool

W listopadzie AMC TECH miało przyjemność gościć na Demo Day w krakowskiej szkole programowania Codecool. Ideą tego typu cyklicznych spotkań jest nawiązanie współpracy w obszarze rekrutacji i zatrudnienia studentów i absolwentów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem na poważnie.

W wypełnionej po brzegi sali Codecool zgromadziło się prawie 100 osób. Tradycyjnie, swoje aplikacje zademonstrowały 3 zespoły studentów, po czym nastąpiło oficjalne przedstawienie firm, które gościły w tym dniu w szkole. Prezentacja AMC TECH spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Studenci docenili niezależność spółki, jej rodzime pochodzenie i zaawansowane technologicznie projekty realizowane dla klientów z całego świata. Nie zabrakło również pytań o kulturę organizacji, programy stażowe i metodyki zarządzania projektami. Podczas indywidualnych, networkingowych spotkań wiele osób dopytywało o możliwość dołączenia do zespołu AMC TECH i wymagane kompetencje. Z tych ostatnich należy wymienić znajomość administracji Linuxem, dostosowywanie OS pod systemy embedded, Python, konfiguracja openVPN lub frameworki jak WPF, Angular czy React.

Przesłanie ze spotkania pozostawione studentom ma ogólny charakter. Jak pokazuje nasze doświadczenie, najważniejsze są zaangażowanie i wytrwałość, gdyż wiedza przychodzi z czasem. O tym przekonało się już wielu pracowników AMC TECH, którzy ukończyli specjalnie przygotowane dla nich programy stażowe.