Inteligentny punkt pierwszej pomocy

AMC TECH dla branży medycznej

W 2019 roku AMC TECH zaprojektowało szereg produktów dla branży medycznej, w tym z obszaru telemedycyny, ratownictwa czy diagnostyki. Jednym z nich jest inteligentny punkt pierwszej pomocy przeznaczony dla przedsiębiorstw i instytucji.

Opracowane urządzenie nie tylko zawiera wszelki niezbędny sprzęt do natychmiastowego udzielenia pomocy i zabezpieczenia miejsca zdarzenia, ale też wspomaga osobę udzielającą pomoc w poprawnym przeprowadzeniu czynności ratowniczych. Głosowa i wizualna instrukcja wyświetlana na ekranie apteczki lub tabletu instruuje krok po kroku w jaki sposób udzielić pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, złamań, podejrzeń ataku serca, wylewu, reakcji alergicznych i innych sytuacji, które mogą wystąpić w miejscu pracy.

Ponadto urządzenie zostało wyposażone w przycisk alarmowy, który pozwala na wezwanie pogotowia oraz nawiązanie wideo połączenia z lekarzami. Na wyposażeniu inteligentnego punktu pierwszej pomocy są między innymi defibrylator, pulsometr, termometr, przenośny zestaw pierwszej pomocy, lekarstwa i niezbędne artykuły medyczne.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!